Jan Hájek a Michael Humpolec mistry světa do 23 let!

26.7.2014

Jan Hájek a Michael Humpolec Jan Hájek a Michael Humpolec
Jan Hájek a Michael Humpolec

Čeští reprezentanti Jan Hájek, Michael Humpolec vybojovali zlaté medaile na Mistrovství světa ve veslování do 23 let v italském Varese! V sobotním finále A závodu dvojek bez kormidelníka lehkých vah vedli na všech mezičasech.

Reprezentační trenér Jan Navrátil, který má posádku trénovanou v Dukle Praha Rudolfem Kopřivou na starosti od závěrečného soustředění na Slapech, pro Veslo.cz uvedl: „Chtěli jsme diktovat tempo a s drobným náskokem kontrolovat pole, což se nám po velkou část trati dařilo lépe, než jsme před startem čekali. V závěru se však na nás pole nepříjemně natlačilo. Tři lodě tam o zbývající dvě medaile bojovaly takovým stylem, že i ta doposud naše šla málem také všanc. Zlato však kluci udrželi, a to je to podstatné! Rudovi Kopřivovi touto cestou gratuluji!“

Po sobotních úspěšných semifinále se o zisk dalších medailí pro ČR pokusí v neděli dvojskif lehkých vah Martin Slavík, Jiří Šimánek a na skifu juniorský mistr Evropy i světa z roku 2012 Michal Plocek. Ve finálových závodech B o 7. až 12. místo se představí posádka dvojskifu žen lehkých vah Sára Víchová, Tereza Šírerová a párové čtyřky mužů Tomáš Vondrák, Štěpán Havlíček, Vojtěch Řimák, Adam Štěrbák.

Dvojskif Matyáš Zetek, David Král obsadil ve finále C čtvrté místo - stejně jako skifařka Kristýna Fleissnerová. O příčku výše skončila na skifu lehkých vah Ricky Nencini. Třetí místo ve finále D pak obsadil Marek Hodrment.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Jan Hájek a Michael Humpolec mistry světa do 23 let!