Mirka Knapková jako členka štafetaMirka Knapková jako členka štafeta
Mirka Knapková jako členka štafeta
Atomic Salomon Ski Go Team (Foto: Facebook)Atomic Salomon Ski Go Team (Foto: Facebook)
Atomic Salomon Ski Go Team (Foto: Facebook)

Olympijská vítězka na skifu Mirka Knapková si poprvé vyzkoušela Jizerskou padesátku. A nedopadla vůbec špatně! Mezi více než třemi stovkami běžkařek se umístila na 43. místě. Nedělní trať, která byla kvůli oblevě zkrácena o pět kilometrů, zdolala v čase 3:04,13.

Závod žen vyhrála česká rodačka reprezentující Rakousko Kateřina Smutná v čase 2:06:34.3, nejlepší z domácích lyžařek Adéla Boudíková byla jedenáctá. Mirka Knapková, která se v minulých letech pravidelně účastnila Bedřichovské třicítky, v cíli konstatovala: „Byla to zajímavá zkušenost, přes tři hodiny jsem žádný závod v životě nejela. Panovala tu skvělá atmosféra a já naplnila svůj jediný cíl, tedy dokončit. Takže jsem velice spokojena."

Ještě lépe se první dáma českého veslování umístila v sobotní Jizerské firemní RAUL, v níž jela štafetu společně se špičkovými kanoisty Jaroslavem Radoněm, Filipem Dvořákem a Martin Fuksou za Atomic Salomon Ski Go Team. Mezi 41 firemními týmy skončili pátí. Více se dozvíte zde.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Mirka Knapková si vyzkoušela Jizerskou padesátku