Veslařské aktuality

1.6.2008 Ondřej Synek po vítězství v Luzernu vede Světový pohár

Skvělého výsledku dosáhl ve II.kole Světového poháru v Luzernu český skifař Ondřej Synek. Po pomalejším začátku, kdy byl po 500m na čtvrtém místě, se postupně probojoval do čela závodu, ve kterém nakonec cenné prvenství udržel a porazil mistra světa z posledních tří let Novozélanďana Mahe Drysdala. Třetí místo obsadil Švéd Lassi Karonen. Dosavadní vedoucí závodník Světového poháru Brit Alan Campbell obsadil až čtvrté místo, což znamenalo pro Ondřeje Synka posun na průběžné první místo Světového poháru skifařů. Závěrečné třetí kolo Světového poháru hostí ve dnech 20.-22.června polská Poznaň a pro Ondřeje to bude znamenat pokus o obhajobu loňského vítězství ve SP a poslední ostrý test před OH v Pekingu. celý článek

30.5.2008 Čtyři české lodě v semifinále SP v Lucernu

Z dnešních rozjížděk postoupily čtyři české lodě do semifinále. Mirka Knapková na skifu ve své rozjížďce zvítězila a zajistila si přímý postup do semifinále. Zajímavostí je výkon Číňanky Xiuyun Zhang, která ve své rozjížďce poslala do oprav stříbrnou z loňského MS Bulharku Neykovou. celý článek

29.5.2008 95.Primátorky ZENTIVA rozlosovány

Letošní 95. ročník Primátorek ZENTIVA se uskuteční za významné podpory magistrátu hl.m.Prahy ve dnech 7.-8.června 2008 tradičně na řece Vltavě s cílem mezi Palackého a Železničním mostem. Celého pořadu, který se skládá z 10 závodů, se v letošním roce zúčastní 107 posádek. celý článek

27.5.2008 Světový pohár o víkendu v Luzernu

Zítra odjíždí výprava českých veslařů do švýcarského Luzernu, kde se uskuteční ve dnech 29.5. – 1.6.2008 II.kolo Světového poháru . V letošním roce nás bude na jezeře Rotsee reprezentovat 5 posádek.  celý článek

26.5.2008 Primátorky mají svou internetovou prezentaci

V souvislosti s blížícími se 95.Primátorkami ZENTIVA byla zprovozněna jejich internetová prezentace. Kromě historie a fotogalerií zde najdete třeba i to, co si o Primátorkách myslí významné osobnosti. celý článek

23.5.2008 95.Primátorky ZENTIVA se blíží

Blíží se jubilejní 95. Primátorky ZENTIVA, které se konají 7. - 8. června 2008. Letošní ročník se bude oproti minulým lišit přesunutím cílového prostoru ze smíchovského břehu na pravobřežní náplavku. Přihlášky je možno posílat do 26.5.2008 na sekretariát ČVS,  na e-mail , případně využít elektronický přihlašovací systém Regata. celý článek

19.5.2008 Mladí veslaři závodili v Brně

O tomto víkendu se v Brně konal 37.ročník tradiční Mezinárodní regaty mládeže, které se letos kromě již tradičních účastníků ze Slovenska, Maďarska, Rakouska, Slovinska a Chorvatska účastnili také veslaři z Norska a Švédska. Naši veslaři získali 5 vítězství v dorosteneckých a 5 v juniorských kategoriích. Výsledky jsou uvedeny v sekci závody. celý článek

19.5.2008 Jitka Antošová a Gabriela Vařeková zítra odpovídají na idnes.cz

Zítra 20.května od 11:00 proběhle na internetovém deníku i-dnes.cz on-line rozhovor s Jitkou Antošovou a Gabrielo Vařekovou, posádkou našeho úspěšného dvojskifu, který nás bude reprezentovat na OH v Pekingu. celý článek

16.5.2008 Vašek má Ondřeje !!!

Dnes 16.5.2008 v 6:32 se v nemocnici Na Bulovce v Praze narodil Alici a Vaškovi Chalupovým syn Onřej. Míry: váha 3,42 kg,výška 51 cm. Přejeme všem hodně zdraví a štěstí. celý článek

14.5.2008 Osma VŠB-TUO na regatě ve Wroclawi osmá

Posádka univerzitní osmy VŠB-TU Ostrava Václavovič, Stejskal, Tomašík, Dašek R., Dašek J., Vodák Michal,  Endel, Vodák Martin, korm. Pecháček obsadila o víkendu 10.-11.5.2008 na regatě ve Wroclawi (Pol.) ve skvělé mezinárodní konkurenci 8.místo celý článek