Semifinále MS: Dvojka s kormidelníkem zajela dobrý závod

25.8.2016

Česká posádka M 2+ příjíždí v nejvzdálenější dráze do cíleČeská posádka M 2+ příjíždí v nejvzdálenější dráze do cíle
Česká posádka M 2+ příjíždí v nejvzdálenější dráze do cíle
Posádka M 2+ na mistrovství ČR (Foto Zdeněk Paroulek)Posádka M 2+ na mistrovství ČR (Foto Zdeněk Paroulek)
Posádka M 2+ na mistrovství ČR (Foto Zdeněk Paroulek)

Posádka seniorské dvojky s kormidelníkem Matyáš Klang, Jakub Makovička, kormidelník Radek Šuma se v semifinále mistrovství světa rozhodně neztratila. Nakonec se umístila jako čtvrtá v kvalitním čase.

I když se jí postup do přímého boje o medaile nepodařil, posádka byla se svým výkonem spokojena. Matyáš Klang poznamenal: „Čas 6:59 by v některých předchozích ročnících znamenal medailové umístění, případně jistou účast v finále A. Pozitivně proto nelze nevnímat vedle dobrého počasí (kromě rozjížďky) právě to, že jsme byli schopni jet takhle rychle. Už vzhledem k tomu, že jsem se po dvanácti letech luboval na hákovskou stranu a na trénink nebylo tolik času. To samé lze vlastně považovat i za negativum: kdybychom trénovali déle, popřípadě jsem hákovskou stranu už uměl z minulosti, výkon by byl samozřejmě lepší. Disciplína je to pravda neolympijská, nicméně letošní rekordní účast si myslím předznamenává její znovu se zvyšující prestiž…“

Juniorský dvojskif Martin Musil, Jan Šmolík zvítězil v opravné jízdě a postoupil do čtvrtfinále. V kategorii závodníků do 23 let se odehrály boje o konečné umístění. Jen mužská osma, která se v předchozím průběhu neprobojovala do semifinále, už jako třináctá posádka ze třinácti startujících neměla s kým o konečné umístění soupeřit.

Ženská osma Zuzana Valsová, Šárka Kilevníková, Lucie Weissová, Terezie Matušíková, Radka Novotníková, Lucie Heranová, Eliška Dvořáková, Johana Kupková s kormidelnící Eliškou Olivíkovou projela ve finále B na prvním místě pět sekund před lodí Francie. Ve výsledkové listině je však pořadí uvedeno opačně. Kormidelnice nám vysvětlila: „Bohužel podle kontrolní váhy, kdy nás donutili sundat gumičky na slajdy, jsme měli o 100 gramů méně. Proto jsme ve výsledcích až druhé...“

Další výsledky ve finále B mistrovství světa U23:

BLM 1x Jiří Šimánek – 3. místo

BM 4– Miloslav Šágr, Miroslav Jech, Ondřej Hollas, Jaroslav Hellebrand – 4. místo

BM 2x  Václav Valsa, Ondřej Šams – 6. místo

Finále C mistrovství světa U23:

BLW 1x Anna Žabová – 1. místo

BLM 2– Jakub Třeček, Jan Bejblík – 1. místo

BLM 2x Jakub Inger, Marek Hodrment – 3. místo

Světový šampionát v Rotterdamu můžete sledovat přes Youtube.com. Finále skifařů U23 s Michalem Plockem je na programu v pátek v 17.15, finále skifařek s Lucií Žabovou v 17.30.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Semifinále MS: Dvojka s kormidelníkem zajela dobrý závod