14.5.2018

Foto Monika NovákováFoto Monika Nováková
Foto Monika Nováková

První mezinárodní test čekal tento víkend reprezentační týmy seniorů a seniorů do 23 let. Kromě výběru Simona Coxe se do německého Essenu vypravilo i několik klubových posádek.

Nejlépe se při jubilejním 100. ročníku místní tradiční regaty vedlo lehkovážným veslařům. Ti v sobotu získali kompletní sadu medailí a v neděli přidali ještě jeden bronz. Zvítězit se podařilo v konkurenci dalších pěti posádek lehké dvojce bez kormidelníka. Jiří Kopáč s Milanem Viktorou projeli cílem s téměř čtyřsekundovým náskokem před druhými Nizozemci. Dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek – Miroslav Vraštil po suverénně zvládnuté rozjížďce nestačil ve finále jen na domácí veslaře. Bronzovou medaili přidal Jan Fleissner mezi skifaři lehkých vah v kategorii do 23 let. Bývalý juniorský mistr světa se postaral i o nedělní úspěch, když s Janem Hájkem dojel na dvojskifu LV na třetím místě.

Také ženský tým se na jezeře Baldeneysee předvedl v dobrém světle. Nejvíce se blýskly Lenka Antošová s Kristýnou Fleisnerovou. V sobotu i v neděli dojely druhé na dvojskifu. V neděli ke dvěma stříbrům přidaly bronz z párovky, když do lodě přibraly ještě druhý český dvojskif – Lucku Žabovou a Helenu Hlasovou. Hned za nimi projela cílem druhá česká párová čtyřka Markéta Nedělová, Pavlína Flamíková, Zuzana Metlická a Anna Žabová. Těm 4. místo zajistilo pozici nejrychlejší U23 posádky. Anička Žabová vybojovala také třetí místo v sobotním závodě skifařek do 23 let. V neděli české veslařky obsadily čtvrté příčky na skifu seniorek A i seniorek B. Konkrétně Slávistka Alena Schejbalová a Tereza Škvorová z Bohemians Praha.

Skifařky lehkých vah vezou domů tři třetí místa. O dvě se postarala Monika Nováková, další získala v sobotu Kristýna Neuhortová v závodě veslařek U23. Nejlepší výsledek na dvojskifu lehkých vah se povedl dvěma Zuzkám. Zuzana Valsová se Zuzkou Nečasovou skončily v nedělním závodě páté. Dvě finálové účasti si společně připsaly závodnice Blesku Linda Skálová a Tereza Businská.

Ani mužské těžké posádky se v Essenu neztratily. Pro nejlepší výsledek si v neděli dojeli Štěpán Havlíček a Filip Zima, kteří doveslovali třetí ve svých skifařských závodech. Těsně pod stupni vítězů skončila v nedělním boji dvojka bez kormidelníka Jakub Grabmüller – Matěj Tikal, následována Jiřím Kopáčem s Milanem Viktorou. Ti se v neděli netrápili s váhou a jeli za těžké veslaře. Stejně tak Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil, Jan Vetešník a Jan Cincibuch v neděli nezávodili s lehkovážnými veslaři. Na párové čtyřce dojeli pátí v konkurenci 14 lodí.

Kompletní výsledky najdete zde. Výsledky českých veslařů v přílohách.

Soubor:vysledkysobota.pdfPopis:   Soubor:vysledkynedele.pdfPopis:

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Úspěšný víkend na mezinárodní regatě v Essenu