Veslaři VŠB-TU startovali na Evropských univerzitních hrách

Nová veslařská dráha Willem Alexander BaanNová veslařská dráha Willem Alexander Baan
Nová veslařská dráha Willem Alexander Baan
Snímek na památku (Foto Jiří Žídek)Snímek na památku (Foto Jiří Žídek)
Snímek na památku (Foto Jiří Žídek)

Univerzitní tým veslařů VŠB-TU Ostrava úspěšně zvládl účast na 2. Evropských univerzitních hrách 2014 v nizozemském Rotterdamu, které v minulém týdnu uspořádala EUSA (Evropská asociace univerzitního sportu). Startovalo se na nové veslařské dráze Willem Alexander Baan.

Informace o regatě nám poskytl Jiří Žídek, zástupce vedoucí Katedry tělesné výchovy a sportu VŠB-TU Ostrava a kouč univerzitních veslařů. Na start bylo přihlášeno 101 posádek z 50 univerzit sídlících ve 14 zemích. Medaile si nakonec rozdělilo 34 univerzit. Nejúspěšnější z nich byla Szechenyi Istvan University Budapest (2-1-0), která zvítězila také v prestižním závodě osem mužů. Následovaly Newcastle University (2-0-2), Universität Bremen (1-2-1), TU Delft (1-2-0) a další.

Do bojů zasáhly rovněž dvě  posádky Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Dvojskif Martin Oulehla (EKF), Marek Hönig (FBI) vybojoval účast ve finále, kde však byli soupeři nad jeho síly a obsadil šesté místo.

Osma Marek Hönig (FBI), Martin Oulehla (EKF), Petr Valčík (FAST), Lukáš Doležel (FS), Jan Slischka (EKF), Adam Šnajdr (FBI), Martin Janáček (FMMI), Petr Pospíšil (FEI), kormidelník Adam Bardoň (FEI) v rozjížďce narazila na dva pozdější medailisty a musela do šestičlenné opravné jízdy. V ní se o čtyři postupová místa strhl velmi vyrovnaný boj. Naše posádka bohužel vysokému tempu nestačila. Ve finále B nakonec podlehla osmě curyšské univerzity a obsadila celkově osmé místo. Nutno ale dodat, že časy ostravských akademiků se jízdu od jízdy zlepšovaly.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Veslaři VŠB-TU startovali na Evropských univerzitních hrách