Stránkování

10.11.2013 Veslařem roku Ondřej Synek

Nejlepší veslařskou posádkou v anketě Veslař roku 2013 zvítězil mistr světa na skifu Ondřej Synek. Letošní vítěz světového poháru a mistr světa a Evropy tak na trůnu vystřídal olympijskou vítězku a letos bronozovou z MS v Chungju  Mirku Knapkovou, která letos obsadila druhé místo. Třetí místo patří čtyřce bez kormidelníka Matyáš Klang, Jakub Podrazil, Jan Pilc a Milan Doleček ml. . Trenérem roku se stal Milan Doleček. Mezi juniory zvítězila dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Starnovský, druhé místo obsadil skifař Štěpán Adam Havlíček  a třetí čtyřka bez kormidelníka Martin Omelka, Jan Vodínský,  Miloslav Šágr a Tom Svoboda. Součástí slavnostního vyhlášení byl rovněž křest knihy PRIMÁTORKY 100 LET, která mapuje nejen stoletou historii této legendární regaty, ale i českého a československého veslování. Fotogalerii najdete zde. více

8.11.2013 Mirka Knapková si vyzkoušela dráhu v Riu

Olympijská vítězka z Londýna Mirka Knapková navštívila dějiště příštích olympijských her Rio de Janeiro. Při návštěvě vodáckého areálu, kde se budou odehrávat soutěže veslařů a rychlostních kanoistů, měla možnost si dráhu na skifu i vyzkoušet. více

8.11.2013 Vyhlášení nejlepší české veslařské posádky roku 2013

Již tradičně s přicházející zimou bilancují veslaři sezónu a i v letošním roce tomu nebude jinak. V sobotu 9.listopadu bude v Centru Pohybové Medicíny v Praze 4 - Chodově vyhlášena nejlepší veslařská posádka roku 2013. Veslování pokračuje ve „zlaté éře“ minulých let. Po loňském olympijském triumfu a předloňském světovém zlatu Mirky Knapkové získal letos světový titul skifař Ondřej Synek, který má zlatou z MS již z roku 2010. Medaile ze světových a evropských šampionátů přivezli také junioři a veslaři do 23 let a  právě medailisté z těchto nejvyšších soutěží budou patřit k favoritům letošní ankety.  více

6.11.2013 Desatero pro plavbu na Vltavě v Praze

V tomto týdnu je do pražských klubů distribuovám plakát "Desatero pro plavbu na Vltavě v Praze". Tento materiál vznikl ve spolupráci ČOV, pražských veslařských, kanoistických a jachtařských klubů, Státní plavební správy a Povodí Vltavy a měl by přispět k bezpečnému provozu na Vltavě. Lodní provoz na Vltavě se za poslední roky několikanásobně zvýšil a dodržování uvedených pravidel je nutností k bezpečnému provozování vodních sportů v Praze. více

31.10.2013 Ondřej Synek mezi armádními sportovci letos druhý

Úřadující mistr světa na skifu Ondřej Synek obsadil v anketě o nejlepšího armádního sportovce roku 2013 druhé místo. Nejlepším armádním sportovcem roku 2013 byla vyhlášena Zuzana Hejnová, mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek ze šampionátu v Moskvě. Od odborníků, trenérů a funkcionářů dostala 1249 bodů. Ondřej skončil druhý se ziskem 1101 bodů, třetí místo bral za 1075 bodů další světový šampion z Moskvy oštěpař Vítězslav Veselý. Na slavnostním galavečeru byl již tradičně představen i kalendář Dukly na rok 2014. Prohlédnout si jej můžete zde. více

16.10.2013 Ondřej Synek mezi kandidáty na titul nejlepší mužská veslařská posádka světa 2013

Dvojnásobný mistr světa a držitel dvou stříbrných medailí z OH Ondřej Synek je mezi pěti kandidáty na titul 2013 World Rowing Male Crew of the Year. Vyhlášení vítězů proběhne na galavečeři 8.listopadu v estonském Tallinu v rámci  2013 World Rowing Coaches Conference. Konkurenty Ondřeje Synka jsou britská osmiveslice ( Daniel Ritchie, Tom Ransley, Alex Gregory, Pete Reed, Mohamed Sbihi, Andrew Triggs Hodge, George Nash, William Satch, Phelan Hill ), novozélandská neporazitelná dvojka bez kormidelníka Eric Murray, Hamish Bond, chorvatská párová čtyřka (David Sain, Martin Sinkovic, Damir Martin, Valent Sinkovic) a Kubánec Angel Fournier Rodriguez, který skončil na letošním MS v Koreji druhý právě za naším reprezentantem. Přehled všech nominovaných posádek a osobností naleznete zde. více

15.10.2013 „20 vostrejch" v Lounech

U příležitosti oslav 130 let veslování v Lounech pořádá tuto sobotu 19. října VK Ohře Louny veslařské závody na extrémně krátké dráze a s extrémně nízkým počtem drah. Jedná se o supersprinty čtyřek s kormidelníkem na dráze 200 m (nejdelší téměř rovný úsek na Ohři v Lounech), pro dvě lodě s mírnou zatáčkou a cílem u loděnice. více

9.10.2013 Hlasujte v anketě o nejlepší veslařskou posádku roku

I v letošním roce bude vyhlášena nejlepší veslařská posádka roku 2013. Kdo je nejlepší seniorská a juniorská posádka a nejlepší trenér se dozvíme na slavnostním galavečeru v sobotu 9.lisotpadu v Centru pohybové medicíny. Vyplněné hlasovací lístky zasílejte na nejpozději do 31.října. více

9.10.2013 Web FISA přináší rozhovor s Michalem Plockem

Web mezinárodní veslařské federace FISA představuje loňského juniorského mistra Evropy a světa na skifu Michala Plocka. zároveň s ním přináší krátký rozhovor. Celý článek naleznete zde. více

7.10.2013 Dnes je uzávěrka přihlášek na Hradišťský šestikilák

Do dnešní půlnoci je možno posílat přihlášky na Hradišťský šestikilák. Pořadatelé z VK Morávia Uherské Hradiště zvou všechny kluby na tento distanční závod, který je součástí oslav 150.výročí založení klubu. Přihlášky zasílejte mailem na . více

1.10.2013 Letošní Pohár Klubu veslařů mělnických 1881 zrušen

Pořadatelé z KVM 1881 se rozhodli s ohledem na bezpečnost závodníků, stav přistávacích plat a probíhající stavební práce v okolí loděnice zrušit letošní ročník Poháru Klubu veslařů mělnických 1881, který se měl konat 5.října 2013. Mělničtí veslaři se těší a zvou všechny kluby na příští rok, kdy snad již budou všechny dopady červnové povodně opraveny.

více

27.9.2013 Víkend v Račicích patří veslařům

Na dnešní MČR ve sprintu naváže zítra dvoudení klání klubů o mistrovský titul mezi družstvy. Výsledky MČR ve sprintu, které dnes proběhlo za ideálního počasí, naleznete zde. Startovní listinu a on-line výsledkový servis MČR družstev naleznete zde. více

20.9.2013 Ptejte se mistra světa Ondřeje Synka

Loni si z olympiády v Londýně odvezl stříbro. Letos vyhrál, co se dalo. Ondřej Synek oslavil tituly mistra Evropy i mistra světa a nyní si po odpočinku „střihne“ pražské Primátorky. Jak se cítí na konci sezony snů? Jak si užívá dovolené a kde hledá motivaci pro příští rok? Ondřej Synek odpoví na Vaše otázky na chatu v pátek 20. září ve 13:00. Ptejte se už nyní! více

16.9.2013 Příprava 100. Primátorek ČSOB Pojišťovny finišuje

Začíná "Primátorský týden", který vyvrcholí v neděli v pravé poledne startem 100. Primátorských osmiveslic. Na startovní listině celého startovního pořadu letos najdeme rekordní účast 1.149 veslařek a veslařů ve 174 posádkách. Přihlášeni jsou zástupci klubů z Velké Británie, Slovenska, Francie, Švýcarska a Německa. Na Vltavě se představí veslaři a veslařky od nejmladších věkových kategorií až po kategorii masters. Velkým lákadlem bude start univerzitní osmy CambridgeČasový program a startovní listinu naleznete zde nebo na oficiálních stránkách 100.Primátorek ČSOB Pojišťovny více

5.9.2013 Posun uzávěrky přihlášek na Polabský pohár

Z důvodu poruchy serveru nefungoval systém přihlašování na regaty. Včera byla rovněž uzávěrka přihlášek na 46.Polabského poháru. Nyní již je systém funkční a po dohodě s pořadateli KV KONDOR Brandýs na Labem byl prodloužen termín přihlášek na tuto regatu do dnešní půlnoci, t.j. do 5.9.2013. losování proběhne zítra 6.9.2013. Pořadatelé zvou všechny kluby na tuto regatu, v sobotu bude sledovat závody i předseda pořadatelského klubu, čerstvý mistr světa Ondřej Synek. více