Registrované fórum

Přispívat mohou pouze zaregistrovaní uživatelé.

 

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
 • Problém v losovacím systému

  Lenka Pavlovská Nemělo by se něco zásadního udělat se systémem losování? Všimněte si zvláštního jevu v letošním rozlosování MČR sprint. V posledních rozjížďkách jsou zásadně oddíly ze začátku abecedy - vždy proti sobě jedou Bohemka, Břeclav, Blesk, Brandýs, Boletice, Děčín, Hodonín..... Kdežto v prvních rozjížďkách jsou vždy oddíly z konce abecedy - Tábor, Ústí, Smíchov, Slavia, Uher. Hradiště..... Systém evidentně nějakou chybou stahuje k sobě slova začínající urč. písmeny abecedy. Nemělo by se s tím něco dělat? To pak nemusíme nic losovat, můžeme rozdělit lodě do jízd podle abecedy a bude "vymalováno". Co vy na to? Lenka Pavlovská

 • Břeclav 2017

  František Pafkovič Děkujeme všem účastníkům regaty za účast a klidný průběh regaty v Břeclavi. Samozřejmě nic není bez chyby, tak se něco ztratilo, něco našlo. Ztratila se peněženka se zdravotní kartou borce z Neratovic, ztratily se z břeclavské loděnice dvoje swift kozičky na skifa. Naopak zřejmě někomu chybí v loděnici téměř nové dva páry maconů a jeden slajd, který zůstal po odjezdu všech na mole v Břeclavi. Pište, volejte. Ještě jednou všem, kteří se regaty v Břeclavi zúčastnili.

  • František Pafkovič Tak vesla už si našly své majitele, peněženka je taky na světě. Ještě se prosím podívejte prosím v loděnicích, jestli tam jsou ty naše chybějící kozičky na skifa.

 • Nepárové krakorce 4-

  Jaroslav Dobrý den, prosím oddíly, které byly na závodech v Neratovicích, zda se mohou podívat, jestli nemají navíc nepárové krakorce na 4- . Moc děkuji za info tel:602390987 nebo bejbl@cerovsky.cz

 • LUCERN

  Jakub A co lehká párová čtyřka, ta přeci měla v sobotu bronzovou placku!!!( jméném svým všem zúčastněným gratuluji) KUDLA kdo ted ty stránky má na starosti to je bída s nouzí...

 • Běžecké boty, MČR

  Luboš Zapletal Dobrý den,
  Po závodě na MČR jsem se na platě nedohledal bot, které jsem tam nechal. Modro zelené, značky mizuno, vel 43-44.
  Prosím, jestli je nějaký nálezce aby se ozval.
  Luboš Zapletal Tel. 736500873

  • J.Navrátil (CVKP) Boty nalezl při odjezdu z Račic Jánko Bělka a vzal jsem si je k sobě, že se jim pokusím najít majitele.
   JEŠTĚ TAM BYLY JEDNY - DÁMSKÉ, majitelka nechť mi je popíše a rád vrátím ;-)

 • Medailisté MČR

  Lenka Pavlovská Ráda bych se zeptala, jak to letos bude s udílením medailí na MČR juniorů a seniorů. V předchozích letech byla praxe taková, že se mistrem ČR (nebo stříbrným či bronzovým) stal např. závodník Slovinska, což bylo, dle mého názoru, docela absurdní. Zdůvodnění činovníků bylo následující: Pokud se MČR oficiálně nazývá Mezinárodní mistrovství ČR, může být údajně mistrem ČR závodník zahraniční federace. Pokud by se prý ale mistrovství nazvalo MČR s mezinárodní účastí (a to je letošní případ), byl by event. zahraniční vítěz vyhlášen jako vítěz, ale pořadí MČR by bylo redukováno jen domácími závodníky. Mohu tedy vědět, jak to letos je? Důvodem je např. to, že některé oddíly dostávají od města pár peněz za výsledky na MČR. Těžko někoho bude zajímat, že závodník byl sice jako Čech 3. nebo 5., když celkově jel finále B. Děkuji za odpověď. Lenka Pavlovská

  • René Vondrák Medaile budou udělovány dle dosaženého pořadí, tj. pořadí nebude redukováno o zahraniční posádky. O zahraniční posádky redukujeme pouze bodování českého poháru.
   Nevzpomínám si, že by bylo oceňování medailových posádek zdůvodňováno dělením mistrovských soutěží na mezinárodní mistrovství versus mistrovství s mezinárodní účastí. K tomu se domnívám, že to je v gesci pořadatele.
   I při jiných regatách s mezinárodní účastí (Hodonín, MČR masters, Třeboň, aj.) nedochází k vyhlašování redukovaného pořadí o zahraniční posádky.
   Při projednávání letošního Celostátního vypsání veslařských soutěží bylo rozhodnuto, že redukce pořadí bude použita pouze při startu slovenských posádek u MČR žactva. Zároveň s tímto však bylo také přijato pravidlo, že nelze při MČR žactva vytvořit společenství mezi kluby ČVS a kluby Slovenského veslařského svazu.
   Nastávající MČR dorostu, juniorů, U23 a seniorů bylo označeno jako „mistrovství s mezinárodní účastí“ z důvodu, aby bylo zřejmé, že se toto mistrovství řídí Řády závodního veslování (ne Pravidly FISA).

 • Krákorce

  Markéta Solařová Prosím oddíly, které byly v Brně, aby se podívaly zda jim nepřebývají krákorce na čtyřku. Jen jedna strana. Naše děti naložily jedny do jiného vleku. Děkuji za info na tel.775908092 , nebo: solarovamare@seznam.cz

 • Zlý sen s MŠMT - díl. 2

  Dušan Macháček Vážení přátelé, člověk někdy preventivně sýčkuje, aby pak realita byla lepší. V našem případě tomu však bohužel není. Přesně před měsícem jsem zde na fóru lamentoval nad letošními dotacemi a věštil katastrofu. Skutečný stav prosím posuďte sami. Příspěvek na ME v Račicích nám byl pokrácen o 25%. Chvála bohu, že se už alespoň "procesuje", nicméně na účtu nemáme stále nic, snad do konce měsíce. Zato faktury za ME se nám na stole jen vrší.

  Investiční program, z něhož jsme museli před ME dokončit rekonstrukci Cílové věže, byl pro jistotu bez náhrady zrušen úplně. Vedu s paní ministryní jednání, nicméně jsme zde úplně na začátku. Často si říkám, zda mělo smysl račické ME vůbec pořádat. Asi ano, ale co bude příští rok s financováním MSJ 2018 si vůbec nedokážu představit. Paní ministryně mi i v tomto přislíbila pomoc, tak na tom pracuji. I když jsme tady taky na začátku, chci být pozitivní a dělat vše, co se dá. Do MSJ 2018 se už po hlavě nepustíme.

  O Programu V. se toho řeklo a napsalo mnoho. Pro nezasvěcené, kteří neovládají dotační žargon, je to program, ze kterého se platí např. mistrovské soutěže, medaile, rozhodčí, činnost sekretariátu a taky a hlavně náš rozvojový program pro mládež "Přijď veslovat". MŠMT tento Program V. na letošní rok z důvodu opatrnosti při vyšetřování úplně zrušilo, neboť panuje obava, že rozdělení částek pro jednotlivé svazy bylo "cinklé" aktéry vyšetřování. Úředníci přišli s řešením, že "pětku" vypíší znovu, nicméně podmínky pro přidělení dotace "vylepšili" o nové podmínky a zásadní omezení, které, i při nejlepší vůli, nejsou svazy schopny splnit, aniž by sebe samy dostaly do neřešitelné pasti. Jako příklad uvedu, že by se všechny výdaje musely utratit za samotnou činnost svazu a do klubů by se nemohla poslat jako doposud ani koruna. A další a další podmínky inspirované pravděpodobně doporučeními NKÚ byly důvodem, že se předsedové sportovních svazů minulý týden dohodli, že za takovýchto nepřijatelných podmínek nebudou o Program V. vůbec žádat a trvají na původním rozdělení a podmínkách.

  U ostatních programů to vypadá bohužel stejně (údržba, para, rozvojové projekty,...), jediný rozdíl je jen v tom, že na ně ještě vůbec nepřišla řada a tak se o nich zatím nemluví.

  Ještě že na odboru MŠMT zůstalo pár jedinců, kteří v šílené atmosféře policejních razií jsou vůbec ochotni něco dělat a snaží se nám v rámci legálních mantinelů pomoci. Na obdobné agendě, jako je ta naše sportovní, pracuje celé Ministerstvo kultury. Na MŠMT na rozdělování 6 mld. Kč pracuje nyní všeho všudy 13 lidí z původních asi 20, z čehož většina jsou asistentky. Pokud se personální situace v tomto ohledu rapidně nezmění, nemůžeme čekat žádné zázraky. A upřímně, kdo z nás by se do takové práce hrnul...? A to máme před sebou dovolené.

  Nuže, držme si všichni palce. Přestává to být sranda. Příští aktualizace bude, pevně věřím, výrazně optimističtější.

 • ME v Račicích 2017 - poděkování

  Dušan Macháček Ráb bych i touto cestou poděkoval všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli ke zdaru akce. Závodníkům za skvělé výkony na vodě korunované dvěma tituly a jedním bronzem, kolegům z organizačního výboru za dva roky příprav, rozhodčím a zvláště pak i více jak 120 dobrovolníkům převážně z řad veslařů!
  Věřím, že se mistrovství líbilo i všem divákům, těm na zaplněných tribunách i u televize.
  Tak zase někdy. Vlastně už za rok v srpnu 2018 pořádáme MSJ.
  DM

 • Zlý sen s MŠMT

  Dušan Macháček Zdá se to neuvěřitelné až absurdní. Trestní stíhání dvou úředníků ministerstva může způsobit totální paralýzu celého financování sportu v naší republice. Už minulou středu, když zasahovala policie na FAČR a MŠMT, jsem začínal tušit, že to nevěstí pro český sport nic dobrého.
  Jak se ukázalo později při mé návštěvě na ministerstvu školství, byla to pravda a i ty nejčernější scénáře možného vývoje nebyly dost černé.

  Rozhodnutí ministryně školství s okamžitou platností zastavit distribuci veškerých dotací sportovním federacím a jednotlivým klubům je do nebe volající, nepromyšlenou a fatální chyba, která nikoho nespasí ani neočistí a jen hází do jednoho pytle trestně stíhaný FAČR se všemi ostatními příjemci dotací principem kolektivní viny. Měl jsem za to, že v právním demokratickém státě se něco podobného nemůže stát. Evidentně může.

  Za 14 dní zahajujeme v Račicích ME ve veslování. Pominu to, že jsme jediná z federací ve FISA, které není schopná dát její vláda dopředu garanci o spolufinancování světového či evropského šampionátu a čekáme do poslední chvíle na to, jak se úředníci a různé expertní komise na ministerstvu usnesou a podpoří nás. Ještě před pár dny to vypadalo, že nakonec ČVS v roli pokorných prosebníků uspěje a dotaci na pořádaní ME dostane. Omyl, spadla klec, máme smůlu. Program byl zastaven, šanony se všemi žádostmi o dotace si odvezla policie, budeme vyrozuměni. Dotační program, ze kterého jsme měli na osobní výjimku ministryně přednostně uhradit rekonstrukci Cílové věže v Račicích, byl pro jistotu úplně a bez náhrady zrušen.

  Bylo mi do breku. Uvědomil jsem si, že i kdyby paní ministryně dotace sama nestopla, stejně by nešťastní úředníci na ministerstvu nebyli schopni nikomu nic poslat, protože nemají v ruce žádosti, podklady, čísla účtu žadatelů. Prostě nic.
  Napsal jsem ihned po mé návštěvě na MŠMT ministryni dopis se žádostí o pomoc s tím, že vážně zvažujeme, že kvůli odepření přislíbené státní podpory ME odvoláme. Byla by to sice bezprecedentní a kolosální mezinárodní ostuda, na druhou stranu bez podpory státu dostaneme náš svaz do úpadku. Zatím bez odpovědi.

  Jenže situace je ještě daleko vážnější a netýká se jen toho, co jsem popsal výše, ale bohužel všech bez výjimky. Kromě dotací na reprezentaci a SCM, které šťastným řízením osudu na svazy už dorazily, všechny ostatní programy, především ty, které jsou určeny pro kluby a oddíly, de facto přestaly existovat. Šanony s veškerými podklady všech žadatelů má nyní policie, která je bude zkoumat a hledat důkazy. Asi si dokážete představit, jak asi rychle to lidem, kteří vůbec nemají povědomí o dotacích, bude trvat jen roztřídit ten kamion papírů. Natožpak je přečíst a pochopit.

  I kdyby politici měli okamžitou vůli po nápravě, což v současné politické situaci je dost úsměvná představa, úředníkům při nejlepší vůli bude trvat minimálně měsíc, něž vypíší všechny programy znova. A pak to, co běžně ministerstvu trvá od podzimu do jara, tedy 4-6 měsíců, se odehraje v neoptimističtějším variantě od června dále. Jinak řečeno, kdyby šlo všechno jako na drátkách, peníze do klubů přijdou nejdříve v září, ale dost možná i později. Samozřejmě nikdo neví kolik a za jakých podmínek. Na bankovním účtu ministerstva určeném pro sport sice leží 5 miliard korun, nikdo však neví, jak a komu je rozdělit.

  Upřímně si přeji, abych se mýlil. Pokud ano, pak budu s radostí snášet poznámky, že jsem sýčkoval.
  Na druhou stranu nám nezbývá než bojovat a nedat se! Kluby si musí prostě poradit a přežít, stejně jako svaz. Přeci kvůli tomu nepřestaneme veslovat.

  • Petr Janáček Ono to zase nebude tak černý, Dušane.

   http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/financovani-sportu-neni-ohrozeno-svazy-dostanou-v-cervnu-50

Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód