Veslařské aktuality

29.8.2008 Víkendové regaty v Břeclavi a Litoměřicích

O tomto víkendu se konají veslařské regaty v Břeclavi a Litoměřicích. Obou regat se účastní také zahraniční veslaři. V případě Břeclavi jsou to kluby ze Slovenska a do Litoměřic zase míří tradičně veslaři z Německa. Rozlosování a časové pořady na obě regaty naleznete zde.   celý článek

19.8.2008 Buďte trpěliví, pravil trenér

Lidové noviny 18. srpna 2008 PEKING - Ještě pět set metrů před cílem sahali po medaili, od stříbra je nakonec dělila pouhá vteřina.Českou čtyřku bez kormidelníka Gruber, Horváth, Bruncvík, Neffe. V semifinále olympijské regaty se postarali o senzaci první kategorie vyřazením Nizozemců a Italů, medailistů z MS. celý článek

17.8.2008 Zítra si dám vajíčka a slaninu k tomu.

Skifař Ondřej Synek se po stříbrném olympijském závodě těšil na pivo, vajíčka se slaninou i nákup motorky. Po dojezdu v rozhovoru s českými novináři přiznal, že sotva stojí na nohou. „Pálily mě nohy, ani nešly natáhnout, křeče do svalů, bolela hlava. Prostě únava, celé tělo v křeči.“ celý článek

16.8.2008 Synek po závodě: Kdyby to bylo delší, tak umřu

Peking - Pouze osm desetin vteřiny dělilo skifaře Ondřeje Synka od zisku zlaté medaile. Nejlepší český veslař současnosti dnes ve finále nedokázal porazit jen obhájce titulu z Atén Olafa Tufteho a skončil druhý. V závěru se přitom zdálo, že se mu přibližuje a má šanci jej předstihnout. Zkušený Nor ale jeho finiš odrazil a vyhrál. celý článek

16.8.2008 Čtyřka bez kormidelníka na pátém místě

Ve vyrovnaném závodě v sobotu mladá česká posádka s věkovým průměrem pouhých třiadvaceti let dlouho držela šanci na medaili, ale na závěrečné zrychlení soupeřů už nestačila. Nakonec ji od bronzu dělilo více než sedm sekund. celý článek

16.8.2008 Dvojskif s náhradnicí Knapkovou skončil na OH šestý

Ženský dvojskif, v němž místo nemocné Jitky Antošové nastoupila s Gabrielou Vařekovou skifařka Miroslava Knapková, obsadil v olympijském finále šesté místo. Zlatou medaili z Atén v sobotu obhájily Novozélanďanky Georgina Eversová-Swindellová a Caroline Eversová-Swindellová, až po prostudování cílové fotografie skončily druhé Němky Annekatrin Thieleová a Christiane Huthová. Bronzovou medaili získaly Britky Elise Lavericková a Anna Bebingtonová. celý článek

16.8.2008 Skifař Synek získal na olympiádě v Pekingu stříbro

Peking - Český skifař Ondřej Synek získal stříbrnou medaili. Ve finále nestačil jen na Nora Olafa Tufteho, který obhájil zlatou medaili z Atén. Třetí skončil úřadující mistr světa Mahe Drysdale z Nového Zélandu. celý článek

16.8.2008 Mirka Knapková dojela pátá

16. srpna 2008 Peking - Česká skifařka Miroslava Knapková obsadila pátou příčku na olympijských hrách v Pekingu. V dnešním finále triumfovala Bulharka Rumjana Nejkovová. Stříbrnou medaili získala Američanka Michelle Gueretteová, až bronz zbyl na suverénku posledních let Jekatěrinu Karstenovou z Běloruska. celý článek

15.8.2008 Párová čtyřka do finále nepostoupila.

15.8.2008 Peking- S denním zpožděním pokračovaly dnes na OH v Pekingu veslařské soutěže.
České párové čtyřce se nepodařilo postoupit do finále olympijské regaty a nenaváže na stříbro z Atén. Ve svém semifinále obsadili David Jirka, Jakub Hanák, Milan Doleček a Petr Vitásek čtvrté, první nepostupové místo. celý článek

14.8.2008 Noviny o našich veslařích na OH.

Dnešní vydání všech deníků přináší řadu materiálů o včerejších semifinálových bojích veslař celý článek