Ondřej Synek po vítězství v Luzernu vede Světový pohár

1.6.2008

Skvělého výsledku dosáhl ve II.kole Světového poháru v Luzernu český skifař Ondřej Synek. Po pomalejším začátku, kdy byl po 500m na čtvrtém místě, se postupně probojoval do čela závodu, ve kterém nakonec cenné prvenství udržel a porazil mistra světa z posledních tří let Novozélanďana Mahe Drysdala. Třetí místo obsadil Švéd Lassi Karonen. Dosavadní vedoucí závodník Světového poháru Brit Alan Campbell obsadil až čtvrté místo, což znamenalo pro Ondřeje Synka posun na průběžné první místo Světového poháru skifařů. Závěrečné třetí kolo Světového poháru hostí ve dnech 20.-22.června polská Poznaň a pro Ondřeje to bude znamenat pokus o obhajobu loňského vítězství ve SP a poslední ostrý test před OH v Pekingu.

Úspěšná byla i Mirka Knapková, která obsadila ve finále po velkém boji druhé místo. Naše skifařka 1500m vedla a o vítězství přišla až v poslední čtvrtině trati, kdy ji stejně jako v předchozím kole SP v Mnichově předjela Běloruska Jekatěrina Karsten-Chodotovič. Tentokrát byl však rozdíl v cíli necelých 1,5 sekundy.

Další dvě české posádky včera do finále A nepostoupily a dnes absolvovaly finále B. Úspěšnější byla dvojka bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička, která dnes ve finále B zvítězila a obsadila celkově sedmé místo. Dvojskif lehkých vah bratři Jan a Ondřej Vetešníkovi dojel třetí, celkově devátý.

Čtyřka bez kormidelníka Karel Neffe, Milan Bruncvík, Jan Gruber, Michal Horváth, dojela z důvodu zdravotních problémů páteční rozjížďku zadrženě a po konzultaci s lékařem do opravných jízd nenastoupila.

Další dvě české posádky - dvojskif žen a párová čtyřka mužů - se regaty v Luzernu neúčastnily.

Fotogalerie zde

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ondřej Synek po vítězství v Luzernu vede Světový pohár